Кошик
16 отзыва
+380972797457
Контакти
Магазин "Електросвіт"
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+38097279-74-57освітлення, люстри, світильники
+38068555-65-75промислова група
+38096555-68-78стабілізатори напруги
Менеджер
УкраїнаІвано-Франківська областьм. Коломиявул. Винниченка, 1а
Мапа

Джерела безперебійного живлення.

Джерела безперебійного живлення.

Джерела безперебійного живлення. ИБП

Джерела безперебійного живлення (ДБЖ) (UPS в англійській абревіатурі) – це пристрої, призначені для захисту різного типу обладнання, що вимагає високої якості електропостачання. До такого обладнання традиційно відносяться комп'ютери і сервери, опалювальні котли, комунікаційна техніка типу маршрутизаторів, комутаторів, телефонних станцій і т.п., прилади автоматики, спостереження і контролю, а також різне медичне обладнання.

Основні різновиди ДБЖ.

**Offline** - джерело безперебійного живлення, виконаний за схемою з комутуючим пристроєм, який в нормальному режимі роботи забезпечує підключення навантаження безпосередньо до зовнішньої електромережі, а в автономному - переводить її на живлення від акумуляторних батарей. В основний час роботи, джерело працює як подовжувача і ніяк не впливає на роботу комп'ютера або іншого підключеної до нього навантаження. Як тільки зникає напруга електромережі, процесор ДБЖ перемикає навантаження до резервного джерела живлення, який представляє собою акумулятор, що живить імпульсний перетворювач напруги. Цей перетворювач створює напругу, форма якого мало нагадує правильну синусоїду, але при цьому забезпечує стабільну роботу пристроїв забезпечених імпульсними блоками живлення. До їх недоліків можна віднести більш інтенсивну експлуатацію акумуляторів, так як пристрій переходить в автономний режим у вузькому діапазоні зміни напруги мережі живлення, що призводить до більш швидкого виходу з ладу акумуляторів і неможливість роботи навантаження вимогливою до якості сінусоди вихідний ланцюга (напр. імпортні котли) .

Лайн-інтерактивні UPS

Line Interactive – джерело безперебійного живлення, виконаний за схемою з комутуючих пристроєм (Off-Line) і доповненої автоматичним регулятором напруги (AVR) на основі автотрансформатора з перемикаються обмотками (ступінчастим стабілізатором). Основна перевага лінійно-інтерактивного ДБЖ у порівнянні із джерелом резервного типу off-line, полягає в тому, що він здатний забезпечити нормальне живлення навантаження при підвищеній або зниженій напрузі електромережі (найпоширеніший вид несправностей у вітчизняних електромережах) без переходу в автономний режим. У підсумку продовжується термін служби акумуляторних батарей. По ефективності лінійно-інтерактивні ДБЖ займають проміжне положення між простими й відносно дешевими резервними джерелами (Off-Line) і високоефективними, але дорогими ДБЖ з подвійним перетворенням енергії (On-Line). Як правило, лінійно-інтерактивні ДБЖ застосовують для захисту побутових котлів, персональних комп'ютерів, моніторів, робочих станцій, вузлів локальних обчислювальних мереж та іншого офісного обладнання.

Джерела безперебійного живлення On-Line

Джерела безперебійного живлення типу «On-Line» відрізняються тим, що надходить на вхід ДБЖ змінне мережеве напруга перетвориться випрямлячем в постійне, а потім за допомогою інвертора знову в змінну. Акумуляторна батарея, постійно включена між випрямлячем і інвертором, живить останній в аварійному режимі. Схема On-Line забезпечує ідеальне вихідна напруга при будь-яких неполадках в електромережі. Вона характеризується нульовим часом перемикання з нормального режиму в автономний і назад без перехідних процесів у вихідному напрузі. Необхідно зауважити, що захист таких пристроїв, як файлові сервери та телекомунікаційне обладнання, медичне обладнання, здійснюється тільки з використанням ДБЖ зі схемою On-Line.

Після того, як Ви визначилися з типом ДБЖ, варто звернути увагу на наступні його характеристики:

Діапазон вхідної напруги ДБЖ (UPS) – верхній і нижній пороги вхідної напруги, при яких ДБЖ переходить на живлення від акумуляторної батареї. Чим ширший цей діапазон, тим менше ДБЖ переходить на батарею, зберігаючи її ємність і, в кінцевому рахунку, термін служби.

Час перемикання ДБЖ (UPS) – час переходу ДБЖ в автономний режим і назад. У апаратів класу Off-line і Line-interactive становить від 5 до 20 мсек, може викликати збої в підключеній навантаженні. В апаратах класу Оn-line час перемикання не існує (дорівнює нулю).

Діапазон вхідної напруги ДБЖ (UPS) – верхній і нижній пороги вхідної напруги, при яких ДБЖ переходить на живлення від акумуляторної батареї. Чим ширший цей діапазон, тим менше ДБЖ переходить на батарею, зберігаючи її ємність і, в кінцевому рахунку, термін служби.

Номінальна вихідна потужність ДБЖ (UPS) – значення повної та активної потужностей обладнання, яке ДБЖ, певної моделі, може як завгодно довго забезпечувати якісним, нормованим по всіх параметрах напругою

Режим By-pass – тільки для ДБЖ On-line. В цьому режимі навантаження живиться безпосередньо від мережі відфільтрованим і захищеним від викидів напругою. Дозволяє підвищити надійність і уникнути застосування ДБЖ більшою, ніж це необхідно, потужності.

Холодний старт ДБЖ (UPS) – здатність ДБЖ включатися і забезпечувати харчуванням критичну навантаження при відсутності вхідного напруги в мережі живлення, одержуючи електроенергію від акумуляторної батареї.

При виборі ДБЖ необхідно враховувати його вихідну потужність. Чим більше пристроїв ви збираєтеся підключати до одного ДБЖ, тим вища потужність буде потрібно. На практиці не рекомендується навантажувати ДБЖ більш ніж на 70-75% його максимальної потужності.

Інша важлива характеристика ДБЖ – ємність акумуляторної батареї, від якої в підсумку залежить тривалість роботи в аварійному режимі підключеного обладнання. Однозначно відповісти на питання, який час може забезпечити ДБЖ в аварійному режимі, не можна. Все залежить від підключеного навантаження. Чим більше споживана потужність, тим менше тривалість роботи від акумуляторної батареї.

У більшості ДБЖ застосовуються свинцеві кислотні акумуляторні батареї, дуже схожі на звичайні автомобільні акумулятори. Різниця полягає в тому, що в батареях ДБЖ міститься всередині електроліт знаходиться в гелеобразном стані і не розливається при пошкодженнях корпусу; батарея герметизирована, внаслідок чого вона не вимагає догляду, її можна встановлювати в будь-якому положенні без побоювання пролити наповнювач.

Незважаючи на те, що в різних ДБЖ використовується, здавалося б, одна і та ж батарейна технологія, спостерігаються широкі коливання терміну експлуатації батарей різних виробників. Це дуже важливо для користувачів, оскільки заміна батарей коштує дорого (до 30% початкової вартості ДБЖ). Їх вихід з ладу знижує ефективність системи, стає джерелом простоїв та зайвої головним болем.

На надійність батареї значний вплив робить температура. Так, згідно з даними випробувань виробників, термін експлуатації батареї при підвищенні температури на кожні 10 ° С знижується на 10%. Це означає, що конструкція ДБЖ повинна передбачати її мінімальний нагрів. Всі ДБЖ з подвійним перетворенням гріються сильніше, ніж резервні або лінійно-інтерактивні. Це найважливіша причина, через яку ДБЖ останніх типів рідше потребують заміни батарей, ніж дорогі ДБЖ з подвійним перетворенням.

У різних ДБЖ термін експлуатації акумуляторних батарей становить від 1 року до 5 років залежно від температурного режиму, частоти циклів перезаряду батарей і, звичайно ж, технології виготовлення.

facebook twitter